Przeprowadzka przed Świętami. Jak się do niej przygotować?

Przeprowadzka- Jak ją zaplanować przed Świętami?

Święta coraz bliżej co nie oznacza , że to zły czas na przeprowadzkę. Wręcz przeciwnie, obraz pierwszych świąt w nowym miejscu, w magicznej atmosferze będzie cudowną anegdotą przy wigilijnym stole . Aby pomóc wam w przeprowadzce już w fazie jej planowania postanowiliśmy podzielić się z wami wiedzą i własnymi doświadczeniami. 

Jak więc dobrze przygotować się do przeprowadzki?

Pakowanie wbrew pozorom nie jest najłatwiejszą sprawą, ale za to kluczową przy rozpakowywaniu się.

Najważniejszy jest plan! 

  1. Umów terminy , zarówno dostarczenia zestawu do przeprowadzki MDK jak i przeprowadzki. Czas przedświąteczny jest szczególnie pracowitym okresem. Aby wybrać termin dogodny dla własnych potrzeb warto zarezerwować go z wyprzedzeniem.
  2. Rozsądnie zaplanuj pakowanie na kilka dni. Pozwoli to uniknąć bałaganu i chaosu. Jeśli preferujesz abyśmy to my w dniu przeprowadzki brali udział w pakowaniu warto poinformować nas o tym przy wybieraniu terminu.
  3. Przy pakowaniu pamiętaj: kartony są przeznaczone na takie rzeczy jak np. szkło, książki, płyty, przybory kuchenne itp. Natomiast odzież , pościele, tekstylia najlepiej pakować do worków 120 litrowych. Takie pakowanie bardzo ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić miejsce na samochodzie.
  4. Pakowanie można rozpocząć na dwa sposoby. Możemy rozpocząć od rzeczy kartonowych robiąc to kolejno pomieszczeniami lub zacząć pakowanie od rzeczy najmniej potrzebnych w chwili obecnej. Przy każdej z opcji warto albo numerować kartony a ich opis umieścić na kartce albo opisywać bezpośrednio kartony np. pokój Zosi , salon itp.
  5. Do pakowania szkła przydać się może duży zapas gazet, lub specjalistyczna folia. Gazeta jednak zajmie mniej miejsca przy rozpakowywaniu.
  6. Meble pozostaw na sam koniec. Jeśli okaże się to niezbędne pomożemy w ich demontażu.
  7. Ciesz się perspektywą nowego miejsca. Nic tak nie motywuje jak dobre nastawienie a przy przeprowadzce bardzo się przyda 🙂 

Do dzieła! 🙂

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *