Przeprowadzka – Nie taka straszna jak ją malują.

Przeprowadzka to z pewnością okres, który sciąga sen z powiek nie jednej osobie. Zaplanowanie, zapakowanie, wybranie odpowiedniej firmy i w końcu realizacja. Na samą myśl się odechciewa. I choć zabrzmi to niewiarygodnie, przeprowadzka może być łatwa, miła i przyjemna.

Pierwsza i naważniejsza rzecz – Zarezerwuj termin profesjonalnej firmy, która wykona przeprowadzkę za Ciebie! Każda profesjonalna firma dostarczy odpowiednią ilość kartonów na życzenie klienta i udzieli cennych rad na wypadek gdybyś sam pakował rzeczy. To już połowa sukcesu! Masz dobrą firmę i termin.

Druga kwestia to wcześniej wspomniane pakowanie. Dobrze jest skorzystać z pomocy wynajętej firmy. Ale jeśli uznasz, że chcesz to zrobić sam/a to musisz przemyśleć sposób pakowania. Można pakować kartony pomieszczeniami oznaczając kartony na ten sam kolor dla każdego pomieszczenia. Ułatwi to późniejszy proces rozpakowywania.

Kolejna metoda to pakowanie rzeczy tzw. od najmniej potrzebnych na ,,już” do tych bez których nie możemy żyć. Przydatne jest tworzenie legendy oznaczając kartony znaczkami np. karton z albumami-oznaczenie kółkiem na kartonie i na kartce z legendą wyjaśnienie. Można również zwyczajnie podpisać karton ,,albumy i zdjęcia”.

Można również segregować kartony tematycznie tzn. szkło, ubrania, buty, zabawki itp. Warto jednak wiedzieć, że najwygodniej dla firm realizujących twoją przeprowadzkę będzie jeśli zapakujesz ubrania w duże worki. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać przestrzeń ładunkową samochodu.

Kolejny krok należy już do firmy. Odpowiednio załaduje samochód meblami i kartonami i przewiezie do nowego miejsca.

Możesz skorzystać z pomocy firmy przy skręcaniu mebli. Przyspieszy to proces przeprowadzki. Ty w tym czasie możesz oddać się segregowaniu kartonów.

Co ważne każda firma przeprowadzkowa powinna posiadać OC przewoźnika i opcjonalnie OC Firmy. Zabezpieczy to przewożone mienie na wypadek nieprzewidzianych losowych zdarzeń.

Oczywiście wszystko to możesz zrobić sam. Ale po co skoro możesz skorzystać z usług profesjonalistów. Zadzwoń i wyceń swoją przeprowadzkę.

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *